Hediye Bulvarı

2017 Babalar Günü Ne Zaman?

16 Haziran 2017 Cuma

2017 BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?

 

Kimimizin süper kahramanı, kimimizin ilk aşkı, kimimizin en yakın arkadaşı; Babalarımız. Onlar için ayrılan bu özel günün tarihini çoğumuz bilmiyoruz. Bu sene Babalar Günü 18 Haziran Pazar günü.Hediye telaşları çoktan başladı.''Babam çok çalışıyor, acaba ona mesleğiyle ilgili bir hediye mi alsam?'', ''Babam futbol tutkunu bir insan, acaba ona tutkunu olduğu futbol takımıyla ilgili bir hediye mi alsam?'', ''Babam tarzına her zaman önem verir, hep şık giyinir, acaba ona tarzıyla ilişkili bir hediye mi alsam?'', ''Erkeklerin kol saatlerine olan ilgisini herkes bilir, acaba babama şık bir kol saati mi alsam?'' diye sürekli beyninizin içinde dolaşan cümleleri duyabiliyorum. Hepsi birbirinden güzel fikirler! Hediyenize karar verdikten sonra yanında basit ama çok duygusal bir hediye fikri de ben söyleyeyim size.

Bilirsiniz babalarımız genelde duygularını dışarı vurmayan yapıdadırlar. Dışları sert görünse de pamuk gibi kalpleri vardır. Bu pamuk gibi kalbi anlık da olsa ortaya çıkarmak sizin elinizde! Ona içinizden geçen bütün güzel ve temiz duyguları kağıda dökerek emin olun okuduğunda dünyanın en mutlu insanı olacaktır. Hatta şimdiye kadar almadığı en güzel hediye bile olabilir.. Çocukluğunuzdan hatırladığınız onunla birlikteyken yaşadığınız bir anınızı yazın, üstelik eğlenceli olursa hem yüzünde bir tebessüm hem de kalbinde duygu yoğunluğu yaratabilirsiniz. Mektubun devamında ona benzeyen yönlerinizden birini yazın, '' Baba hatırlıyor musun bir kez evimizde buzdolabı bozulmuştu. Tamirci çağırmak yerine kendin tamir etmeye çalışmıştın. Daha çok bozulmuştu sonra hiçbir şey olmamış gibi tamirci çağırıp 'biz de anlamadık ne olduğunu' demiştin. Geçenlerde buzdolabımız bozuldu baba, tamir etmeyi denedim biliyor musun daha çok bozuldu. Annem boşuna demiyormuş babasına çekmiş diye.'' yüzünüzde oluşan gülümsemeyi düşünebiliyorum. Onu bu şekilde geçmişteki komik anılarınızdan bahsederek güldürebilirsiniz ya da ''Baba sen çok çalışırdın ben küçükken seni her gördüğümde işe vermiş oluyordun kendini. Nerden bilebilirdim ki emeklerinin sonunda başarını bu denli yaşayacağını.. Çevremdeki meslektaşlarım çok başarılı olduğumu söylüyorlar baba. Patronum ben senin kadar işini böyle başarıyla yapan bir insan daha görmedim dedi geçenlerde. Ben bu çalışma azmini ve sonunda emeklerimin karşılığını almayı senden öğrendim. Teşekkürler baba!'' bu şekilde cümlelerle onu gururlandırıp kendini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Fikirler bizden bunları hayata geçirmek sizden. Kolay gelsin!

Doğum Günü Hediye Önerileri

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Hediye seçerken dikkat etmeniz gereken ilk husus hediye alacağınız insanın hobileri ve karakteristik yapısıdır. Hediye aldığınız kişinin kişiliğine özel bir hediye alırsanız emin olun daha mutlu olacaktır.

Anneler Günü İçin Hediye Önerileri

12 Mayıs 2017 Cuma

Hediye seçiminde önemli olan annenizin nasıl bir yapıya sahip olduğu ve nerede en çok zaman geçirdiğidir. Örneğin anneniz mutfakta daha çok vakit geçiriyorsa ona özel bir hediye ile başlayabilirsiniz.